• foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto

Cyklistické akce

Na této stránce najdete odkazy na fotografie z cyklistických akcí v tuzemsku i zahraničí.

Stránky s fotografiemi se převážně otevírají v samostatném okně. Tento způsob byl zvolen proto, že historicky vygenerované galerie nejsou plně v souladu s grafickým návrhem těchto stránek.

Stránky nejsou ještě hotové. Stále na nich pracuju. Postupně budu přidávat fotky z dalších akcí!

Sicilie

Vlajka SicilieVlajka Italie2002 Sicilie 29.5. - 8.6.2002.


Zájezd na Sicílii za sopkama Etnou a Stromboli. Etnu jsme objeli kolem dokola. Stromboli jsme bohužel ke špatnému počasí na moři neviděli. Jako náhradu jsme se při zpáteční cestě domů stavili v Itálii u Neapole na Vesuvu a prošli se po hraně kráteru. Omlouvám se za kvalitu fotek. Koupil jsem si krátce před odjezdem svůj první digi foťák Canon G2 a učil jsem se s ním pracovat. Nevěděl jsem jak nastavit foťák, i velikost fotek, aby mě stačila karta. Měl jsem pouze jednu CF kartu o velikosti 128 MB. Ostatně foťák mám dodnes srpen 2015. Stále s ním fotím.
Alpy

Vlajka ItalieVlajka FrancieVlajka Švýcarska2004 Alpy 22.7. - 1.8.2004.


Při tomto zájezdu do Alp jsme navštívili hned tři alpské země, Itálii, Francii a Švýcarsko. Samozřejmě jsme také pokořili několik známých pasů. Například hned druhý den Passo Gavia (2621 m.n.m.). Zde jsme také řádně zmokli a prochladli. V passu se v dešti teplota pohybovala kolem 4°C. Další passy Passo dello Stelvio (2758 m.n.m.), Ofenpaß (2149 m.n.m.), Col du Galibier (2645 m.n.m.), Col de l'Iseran (2770 m.n.m.), Col du Petit St. Bernard (2188 m.n.m.), Col du Grand St. Bernard (2469 m.n.m.) a další. Nebudu je vypisovat, podívejte se na fotky.
Norsko

Vlajka Norska2005 Norsko 3.7. - 17.7.2005.


Do tohoto zájezdu jsem odjížděl s velkými obavami ohledně počasí. Od spousty lidí jsem měl informace, že Norsko je krásné, ale bývá tam chladno a mokro. Připravil jsem se na obojí. Skutečnost však byla úplně jiná. Teplo, slunečno, prostě nádhera. V Česku v tu dobu to dle informace od manželky vypadalo jinak. Stále pod mrakem, mokro a teplota kolem 15°C. Měli jsme prostě štěstí. Podívejte se sami.
Rakousko

Vlajka Rakouska2006 Rakousko 20.7. - 30.7.2006.


Další ze zájezdů, při kterém jsme navštívili Alpy. Tentokrát to byla část rakouských Alp.
Sardinie

Vlajka ItalieVlajka KorsikyVlajka Sardinie2007 Korsika a Sardinie 1.6. - 17.6.2007.


V roce 2007 jsme opět po čtyřech letech zavítali na Korsiku. Cestou jsme se ještě zastavili v Bibione, aby řidiči mohli udělat bezpečnostní přestávku. Na Korsice jsme projeli místa kde jsme na tomto ostrově ještě nebyli. Pak jsme se lodí přepravili na Sardinii a tady projeli severní část tohoto italského ostrova.
Skotsko

Vlajka Skotska2009 Skotsko 25.6. - 12.7.2009.


Rok 2009 byl věnován mému vysněnému Skotsku. Trochu jsem se bál děštivého počasí, ale moc jsem se těšil. Během toulek jsme prošli velkou část vývoje Skotska. Navštívili jsme místa od římských vykopávek přes středověké hrady a ztracené varty na skotském venkově až po velká města. Nemohli jsme vynechat ani přírodní krásy ostrova Skye, skotské kanály propojující východní a západní pobřeží. Navštívili jsme i technicky významná místa jako například rotační lodní výtah ve městě Falkirk.
Albanie

Vlajka SrbskaVlajka Černé horyVlajka AlbanieVlajka Chorvatska2010 Albanie 28.5. - 5.6.2010.


Cestou do Albánie jsme navštívili klášter Studenica v Srbsku. První cyklo etapu jsme absolvovali v Černé Hoře kolem Plavského jezera. Další den jsme na kolách přejeli do Albánie. Během zpáteční cesty z Albánie jsme se ještě zastavili u Plitvických jezer v Chorvatsku.
Rumunsko

Vlajka Rumunska2014 Rumunsko 25.7. - 3.8.2014.


Snad první zájezd, při kterém jsme si zkusili jak vypadá špatné počasí. Od prvního dne nás voda trochu zlobila. Třetí den nás dokonce místní záplavy uvěznily na jeden den na jednom místě. Všechny přístupové cesty k místu ubytování byly zničené nebo vážně poškozené. Také náš autobus měl problém odjet a řidiči museli zvolit náhradní trasu. Pátý den se však vyčasilo a zbytek zájezdu byl nádhernej a my měli šanci si prohlédnout co velká voda napáchala.
Toskánsko

Vlajka Italie2015 Toskánsko 29.5. - 7.6.2015.


Trasy tohoto cyklo zájezdu nás postupně vedly vnitrozemím Toskánska od města Sorana na sever až k Florencii. Na poslední den jsme kola odložili a věnovali čas prohlídce Florencie.
Černá Hora

Vlajka Černé Hory2016 Černá Hora 10.6. - 19.6.2016.


Dlouho plánované cykloputování Černou Horou se stalo skutečností. Počasí bylo v horách z počátku trochu děštivé, ale nakonec se vyčasilo a přejezdy hor byly úžasné.
Skotsko

Vlajka Skotska2019 Skotsko 2.6. - 18.6.2019.


Po 10 letech jsme se opět jeli podívat na Skotsko. Znovu jsem měl obavy z děště, ale také z chladna, protože jsme jeli skoro o měsíc dříve než před 10 lety. Obavy se i částečně naplnily, ale přesto hodnotím toulání se Skotskem jako vydařené. Znovu jsme navštívili nám již známá místa, ale i spoustu nových míst na skotském venkově. Nevynechali jsme ani krásy ostrova Skye a projeli i nové neznámé trasy. Opomenout jsme nemohli ani skotské kanály propojující východní a západní pobřeží. A když Skotsko, tak jsme opět navštívili palírnu skotské whisky Glenfiddich.